Fotowoltaika

Fotowoltaika

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Separator

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na samodzielne pozyskanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest słońce. Na instalację fotowoltaiczną składają się: panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter) oraz dwukierunkowy licznik energii. W rzeczywistości cały proces jest bardzo prosty: panele pochłaniają wiązki światła zamieniając je na prąd stały, falownik (inwerter) zamienia go w prąd zmienny (230 V i 400 V),a licznik podaje ilość zużytej i zmagazynowanej energii.Tak pozyskany prąd zaspokaja częściowo lub całkowicie potrzeby energetyczne domu, firmy czy gospodarstwa. Natomiast nadwyżki energii są magazynowane i zużywane np. nocą lub zimą albo oddawane do sieci.

Warto tu jednak zaznaczyć, że cała inwestycja zwraca się już po 6-8 latach użytkowania. Co to w praktyce oznacza? Po tych kilku latach przestajesz martwić się rachunkami za prąd! Posiadasz własną, prywatną elektrownię, która daje Ci pełną niezależność energetyczną.

Skąd wiadomo jak duża instalacja jest potrzebna, aby zaspokoić potrzeby energetyczne posesji?

Separator

Tu z pomocą przychodzą nasi specjaliści. Na podstawie pozyskanych danych dopasowują wielkość instalacji fotowoltaicznej oraz moc paneli do indywidualnych potrzeb domu, firmy czy gospodarstwa. Ważne są takie parametry jak: rodzaj dachu, kierunek i kąt padania promieni słonecznych, aktualne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest droga?

Separator

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to jednorazowy koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Wycena opiera się na aktualnym zapotrzebowania, rodzaju paneli fotowoltaicznych i samej instalacji.

Czy to sie oplaca?

Oszczędności

Darmowy prąd ze słońca, możliwość odsprzedaży nadwyżek energii, podniesienie wartości nieruchomości

Korzyść Kropki

Niezależność

Stałe koszty, podwyżki rachunków za prąd już Cię nie dotyczą

Korzyść Kropki

Komfort

Bezawaryjność instalacji, nie ma potrzeby konserwacji paneli słonecznych

Korzyść Kropki

Ekologia

To czyste źródło energii naturalnej, nie emitujące zanieczyszczeń ani hałasu

Korzyść Kropki

Dostępność

Instalację można zamontować wszędzie: na dachu i gruncie, niezależnie od miejsca zamieszkania

Korzyść Kropki

Trwałość

25-letnia gwarancja producenta na panele słoneczne, przy zwrocie z inwestycji w ciągu 6-8 lat, rzeczywista wydajność paneli to nawet 35 lat

Korzyść Kropki

Estetyka

Nowoczesny design, duży wybór paneli komponujących się z minimalistycznym budownictwem

Korzyść Kropki
Info

Panele fotowoltaiczne to nie kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne były bardzo popularne jeszcze kilka lat temu. Choć także stworzone do pozyskiwania prądu z energii słonecznej posiadają jedną wadę: wymagają regularnych serwisów oraz mogą ulegać awariom. W przypadku paneli fotowoltaicznych jest zupełnie inaczej. Te nie wymagają żadnych dodatkowych przeglądów. Stworzone z wysokiej jakości materiałów są bezawaryjne i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Oferujemy Panele fotowoltaiczne od sprawdzonych producentów

W naszej ofercie znajdują się jedynie produkty od renomowanych światowych producentów, cieszące się doskonałą opinią, wydajne i bezawaryjne.

LG
LG
LG
LG
LG
LG
LG
fox
fox

Kontakt

SOLAR ENERGIA SP. J.

ul. Piastów 10M
66-600 Krosno Odrzańskie

Tel.: +48 882 648 228
biuro@solar-energia.pl

NIP: 9261685562
REGON: 388372979

+48 882 648 228

Zadzwoń
i skonsultuj
swój projekt!