Napędzani energią słoneczną, czyli Solar Energia w pigułce

solar energia, fotowoltaika

To już prawie rok, odkąd Solar Energia rozpoczęła działalność na polskim rynku fotowoltaicznym. Co zmieniło się od powstania firmy 16 marca 2020 roku?

Dziesięć miesięcy wystarczyło, by sześcioosobowa ekipa Solar Energia rozrosła się dwukrotnie, rozszerzyła działalność o hurtownię i sklep internetowy, jednocześnie odpowiadając na stale rosnącą potrzebę Polaków, by posiadać własną mikroelektrownię. Zapraszamy na historię Solar Energia ? w dużym skrócie.

Początki Solar Energia

Przemiana energetyczna na polskim rynku była bodźcem do rozpoczęcia działalności. Firma pierwsze kroki w branży stawiała w roli montera instalacji fotowoltaicznych na dachach prywatnych inwestorów. Jednak tak ogromne zapotrzebowanie pozwoliło maksymalnie wykorzystać potencjał wtedy kilkuosobowego zespołu i zrealizować projekt, który na starcie wydawał się jedynie odległym planem. Podjęto decyzję o uruchomieniu hurtowni Solar Energia.

Start hurtowni

Ilość kupowanych komponentów do montażu instalacji i nieustanne kłopoty z ich nabyciem były motywacją do stworzenia własnej hurtowni komponentów PV. Kontakty nabyte podczas działalności montażowej pozwoliły na zorganizowanie rynku zakupowego i samowystarczalność. Z kolei wynegocjowane ceny przełożyły się na hurtowy zakup komponentów PV i zaspokojenie własnych potrzeb montażowych.

Hurtownia Solar Energia wystartowała z działalnością w czerwcu 2020 roku, za swoje największe atuty podając pełne zatowarowanie i konkurencyjne ceny. Rozwój kolejnej gałęzi przełożył się też na zwiększenie zespołu. Natomiast wspólna praca i zaangażowanie szybko zaowocowało zyskami, dzięki czemu już miesiąc później hurtownia i dział montażu stały się odrębnymi sekcjami firmy.

Sklep Solar

Styczeń 2021 roku to dla firmy kolejny duży krok. Sklep internetowy jest ukłonem w stronę klientów. Założeniem było, by zainteresowani mogli szybko, wygodnie i w dogodnym dla nich czasie skorzystać z oferty firmy. Stały, aktualny podgląd na ofertę, a także indywidualne i konkurencyjne ceny to kolejne korzyści dla klientów. Nad sklepem czuwa obsługa gotowa doradzić przy wyborze produktów, a odpowiednia organizacja pozwala na wysyłkę zamówienia nawet tego samego dnia.

Solar Energia dziś

Po niespełna roku firma to dwunastoosobowa ekipa, która stale szuka chętnych do współpracy, stawiając na ciągły rozwój. W niecałe 10 miesięcy działalności zainstalowano ponad 100 mikroinstalacji o łącznej mocy 1,2 MW. Ponadto działająca od lipca 2020 roku hurtownia sprzedała 21 tys. sztuk paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 8,3 MW. Taka moc w praktyce zaspokaja potrzeby energetyczne 30-tysięcznego miasta!

Solar Energia jutro

Co będzie w przyszłości? Aktualnie firma jest na etapie poszukiwania gruntów pod budowę, a także opracowania pierwszych projektów farm fotowoltaicznych. Działania te przeprowadzone są ze względu na powstały w październiku 2020 roku plan stworzenia działu budowy i projektowania farm PV. Do końca 2021 roku planowane jest posiadanie w realizacji farm o łącznej mocy ok. 70 MW. Kolejnym krokiem będzie stworzenie działu zajmującego się pompami ciepła i magazynami energii.

Dlaczego Solar Energia?

Jesteśmy elastyczni na sugestie naszych Klientów. Cena sprzedaży nie jest dla nas wyznacznikiem ? mówi Przemysław Przybyła, Dyrektor handlowy Solar Energia. ? Najważniejsza jest jakość wykonanych instalacji na które wpływają wysoka jakość i certyfikowane komponenty, które wyłącznie stosujemy w naszych instalacjach jak i doświadczone i wyspecjalizowane grupy montażowe.

Nic  w naszych instalacjach nie dzieje się przypadkowo ? dodaje Dyrektor handlowy. ? Jesteśmy pewni tego co robimy i co oferujemy, dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze usługi i jakość instalacji. My jesteśmy pewni a Klient ma w związku z tym gwarancje i pewność, że dobrze zainwestował swoje pieniądze.

One thought on “Napędzani energią słoneczną, czyli Solar Energia w pigułce

Comments are closed.