Panele fotowoltaiczne jakich nie znamy ? nowa technologia na rynku fotowoltaiki

solar energia, fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne cieszą się nieustającą popularnością. Z roku na rok docierają do nas informacje o tym jak moc pozyskiwana z instalacji fotowoltaicznych pobija kolejne rekordy. Zainteresowanie ekologicznym pozyskiwaniem energii pozwala na prężny rozwój i unowocześnianie technologii. Dokonywane ulepszenia dotyczą nie tylko bezpieczeństwa, czy wydajności, ale również walorów estetycznych.

Do wyboru, do koloru

Widok instalacji fotowoltaicznych na dachach, czy w ogrodach już nie szokuje, ponieważ przyzwyczailiśmy się do ich widoku i wyglądu. Smukłe, czarnoszare panele często wtapiają się w grafitowe dachy, stając się niezauważalnymi. Również panele fotowoltaiczne w odcieniach niebieskiego czy granatowego nie robią zbytniego wrażanie na obserwatorach. Wyraźne dostrzeżenie paneli jest jednak możliwe na dachach innego koloru. Na tę potrzebę odpowiedzieli słoweńscy producenci paneli fotowoltaicznych. Zaproponowali oni rozwiązania, które powszechnie nie występują na rynku, a mianowicie produkcję paneli w kolorach pomarańczowych oraz białych. Budowanie białych dachów nie jest standardowym wyborem Polaków, natomiast instalacja paneli w odcieniach pomarańczowych sprawdzi się idealnie na pokryciu dachowym w kolorze cegły czy terakoty.

Polskie, nowoczesne rozwiązania zmieniające świat


Nie tylko zagraniczni producenci mają się czym pochwalić. Polska również zaprezentowała niesamowite rozwiązania w produkcji ogniw fotowoltaicznych. Nowo otwarta fabryka we Wrocławiu jako jedyna na świecie produkuje ogniwa słoneczne oparte na perowskicie. Możliwości technologii różnią się od tych obecnie występujących na rynku. Perowskitowe panele są lekką, cienką a zarazem trwałą alternatywą ogniw krzemowych. To, co charakteryzuje ogniwa spod Wrocławia to ich wysoka elastyczność, ponieważ ogniwa perowskitowe drukowane na foli PET mogą zostać zainstalowane w bardziej  niedostępnych i trudnych miejscach, a także mogą przyjmować ciekawe formy np. dostosowane do nowoczesnej, nierównej bryły budynku. Technologia o grubości płótna ma być wykorzystywana w urządzeniach elektronicznych, na fasadach budynków, oknach, a nawet roletach, poszyciach namiotów, żaglach, czy elektronicznych etykietach z cenami. Jak mówią sami przedstawiciele przedsiębiorstwa, zaproponowane przez nich rozwiązania mają wynieść fotowoltaikę w erę 2.0. By podziwiać budynki wykorzystujące tę technologię do pozyskiwania energii ze słońca, nie musisz czekać kolejnych lat. Warszawski biurowiec Spark w 2018 roku pilotażowo umieścił na fasadzie budynku innowacyjne ogniwa perowskitowe.

Ekologiczne zmiany dziś i jutro


Technologia pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych nie przestaje zadziwiać. Prężny rozwój sektora fotowoltaicznego daje nadzieję na życie w czystszym i bardziej przyjaznym środowisku. Z zaciekawieniem obserwujemy zmiany jakie w najbliższej przyszłości zrewolucjonizują rynek OZE. Już teraz możliwości pozyskiwanie energii ze słońca stoją na wysokim poziomie wydajności i wytrzymałości. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać rozwiązania sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy zapewniają długoletnią gwarancję jakości zakupionego systemu fotowoltaicznego. Odwiedź nasz sklep sklepsolar.pl i zapoznaj się z ofertą wartą polecenia. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z wiedzy doradców Solar Energia ? skontaktuj się z nami!

One thought on “Panele fotowoltaiczne jakich nie znamy ? nowa technologia na rynku fotowoltaiki

Comments are closed.